Program inwestycyjny pn. „Lubuska Baza Turystyczna” na 2021 rok
Nazwa zadania: Utworzenie Centrum Informacji Turystycznej w Lubsku

Celem projektu są: rozwój lokalnej turystyki, a także zwiększenie atrakcyjności i promocja gminy Lubsko oraz regionu poprzez utworzenie Centrum  Informacji Turystycznej.

Cel szczegółowy, to wprowadzenie funkcji wspomagającej turystyczną aktywację Lubska poprzez przebudowę istniejących budynków na Centrum Informacji Turystycznej i ogólnodostępne sanitariaty.

Niniejszy projekt skierowany jest w szczególności do mieszkańców gminy Lubsko, turystów krajowych i  zagranicznych, mieszkańców gmin ościennych, korzystających z lubskiej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej. Projekt odpowiada na potrzeby grupy docelowej / adresatów przedsięwzięcia.

Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności turystycznej gminy i regionu, a także do rozwoju transgranicznego ruchu turystycznego, w tym rowerowego.

W ramach projektu przewiduje się przebudowę istniejących obecnie dwóch obiektów na:

• Centrum Informacji Turystycznej, w tym także punkt obsługi medycznej (z możliwością wykorzystania również przez ratowników WOPR),
  • ogólnodostępne sanitariaty (damskie, męskie, dla osób niepełnosprawnych, w tym także ze stanowiskiem do przewijania dzieci i niemowląt).

Pobierz - dokumentacja zdjęciowa