Podpisanie umowy

Gmina Lubsko pozyskała dofinansowanie na wykonanie systemu automatycznego nawodnienia boiska głównego stadionu w Lubsku.

25 kwietnia 2022 roku w siedzibie Lubuskiego Związku Piłki Nożnej w Zielonej Górze Burmistrz Lubska Janusz Dudojć wraz ze Skarbnikiem Gminy Anną Górską podpisali umowę dofinansowania na zadanie pn. „Wykonanie systemu automatycznego nawadniania boiska głównego stadionu w Lubsku”.

Prace będą polegać na budowie automatycznego systemu nawadniania płyty boiska głównego poprzez wytyczenie w terenie rurociągów, zraszaczy wynurzanych, wykonanie wykopu pod rurociąg i przewody sterownicze, podłączenie i wyregulowanie zraszaczy umieszczonych w płycie boiska, zainstalowanie sterownika wi-fi do automatycznego sterowania wraz z okablowaniem sterowniczym, odtworzenia murawy, podłączenie do wodociągu i prądu.

Gmina Lubsko pozyskała na ten cel dofinansowanie z budżetu Województwa Lubuskiego w kwocie 30 000,00 zł. w ramach „Nawadniania boisk piłkarskich”.