Prace budowlane
Trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół budynku przy alei Wojska Polskiego 2a. To inwestycja realizowana pod nazwą: „Przebudowa i rozbudowa budynku przy al. Wojska Polskiego 2a w Lubsku- etap III winda dla niepełnosprawnych wraz z zagospodarowaniem terenu”, na którą Gmina Lubsko pozyskała dofinansowanie ze środków PFRON za pośrednictwem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze.
W ramach przypomnienia dofinansowanie obejmuje następujący zakres robót budowlanych: wykonanie szybu windy, doprowadzenie zasilenia elektrycznego, wykonanie instalacji oświetleniowej szybu, dostawa i montaż platformy pionowej, wykończenie szybu, zagospodarowanie terenu, w tym wykonanie 4 miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych.
Projekt ma szczególnie istotne znaczenie z uwagi na funkcję budynku. Na parterze mieszczą się Klub Senior+ oraz Środowiskowy Dom Samopomocy. Uczestnikami ww. jednostek są osoby starsze oraz niepełnosprawne. Na I piętrze swoją działalność prowadzi Biblioteka-Centrum Kultury. Infrastruktura wykorzystywana jest także przy organizacji różnorodnych spotkań i uroczystości. Wykonanie zadania zwiększy dostępność obiektu osobom ze szczególnymi potrzebami.